Про компанію Hewlett-Packard (HP)

Компанія HP

Компанія Hewlett-Packard (HP) - світовий постачальник ключових технологій для корпоративних замовників і кінцевих користувачів.

HP надає рішення в області ІТ-інфраструктури, персональних обчислювальних систем і пристроїв доступу, послуги з системної інтеграції, сервісної підтримки і аутсорсингу, а також пристрої друку (в тому числі принтери, копіри, МФУ, картриджі) і засоби виведення зображення для великих підприємств, організацій малого і середнього бізнесу і для кінцевих користувачів.


 HP - компанія, яка зіграла для ринку принтерів роль системоутворюючого фактора. Та й не тільки принтерів. Її можна назвати одним із творців індустрії печатающими пристроїв як таких. Багато в чому саме компанії Hewlett-Packard діловий світ зобов'язаний стрімким прогресом технологій лазерного і струменевого друку. Саме HP стала одним з піонерів в області створення багатофункціональних пристроїв. Хтось, може бути, пам'ятає, який скепсис викликали перші принт-комбайни, як зневажливо до них ставилися «просунуті» користувачі - а сьогодні у них на столах часто стоять саме МФУ. Зрештою, саме HP перетворила принтер в бізнес-інструмент, доступний мільйонам і мільйонам користувачів по всьому світу.
 Напевно, для багатьох же словосполучення «принтер HP» вже є історично значущим. З основних віх в історії розвитку принтерів НР можна виділити перші персональні (лазерний і струменевий) принтери HP, перше МФУ виробництва HP, принтери HP c мережевим інтерфейсом, струменеві принтери HP для бізнесу (зараз це серія Officejet), мобільні принтери HP, перші принтери HP з сенсорним екраном і з виходом в Інтернет.
 

Три основних бізнес-напрямки HP

 Підрозділ пристроїв друку і цифрової обробки зображень (IPG) - компанія HP є лідером в надання рішень по обробці та друку зображень, як для бізнесу, так і для дому.
 Підрозділ включає в себе обладнання для друку, багатофункціональні пристрої - принтери, копіри, МФУ; пристрою цифрової обробки зображень, такі як фотоапарати та сканери, і Відповідні витратні матеріали (такі як картриджі і лазерні картриджі) і аксесуари, Розвиваючи свою діяльність також і на ринку комерційної друку.
 Підрозділ персональних систем (PSG) - концентрує свою діяльність на надання простих, надійних і недорогих рішень і систем обчислювальної техніки для дому та бізнесу, включаючи настільні і портативні персональні комп'ютери, робочі станції, тонкі клієнти, кишенькові та персональні пристрої.
 Підрозділ технологічних рішень (TSG) - включає в себе корпоративні системи зберігання даних, програмні рішення і послуги. Підрозділ концентрує свою увагу на реалізації концепції адаптивної інфраструктури і Smart Office для корпоративного сектора, компаній малого і середнього бізнесу, а також для підприємств державного сектора.
 

Створення компанії HP

 Компанія Hewlett-Packard (HP) була заснована в 1939 р в штаті Каліфорнія, США, студентами Стенфордського університету Біллом Хьюлеттом і Девідом Паккардом. Статутний капітал становив тоді всього $ 538, а перший офіс розміщувався в гаражі.

Молоді засновникиСвоєю появою на світ легенда світової ІТ-індустрії і компанія, яка по праву вважається засновниць знаменитої Кремнієвої долини (Мекки світових високих технологій), зобов'язана нерозлучними друзям Біллу Хьюлетт і Дейв Паккард, які познайомилися ще будучи студентами Стенфордського університету. Однак все почалося набагато раніше: з дитинства майбутні власники великої корпорації любили майструвати радіоприлади - Дейв в радіогуртку, а Білл в домашніх умовах. У кінцевому разом їх дороги перетнулися в університеті, де їх зблизив інтерес до винаходу і радіомонтажу.
 
Після закінчення Стенфордського університету Дейв і Білл задумалися, а що робити далі? Чого б вони хотіли Отримати від життя? Це були тридцяті роки XX століття. Науковий прогрес рвався в будинку простих людей. Будучи досить талановитими інженерами, Паккард і Х'юлетт вирішили пов'язати своє життя з технічним прогресом. Є, у них не було якихось революційних планів по розробці комп'ютера або ще якогось технологічного рішення. Вони просто хотіли працювати з людьми, які б настільки сильно, як і вони були захоплені технікою. Потім немає нічого дивного в тому, що давні друзі вирішили заснувати свою компанію.

 Втім, до цього ще було далеко. Компанія HP з'явиться рівно через 5 років, а поки Білл і Дейв засіли за розробку високоточної аудіо осцилятора. Не може щоб їх робота стала революційною, але інноваційної точно. Вся справа в тому, що стандартні осцилятори того часу коштували близько 200 доларів. Дейв і Білл Змогли продавати свій всього за $ 54,40, завдяки тому, що вперше використав в ньому електричну лампочку. А вже через чотири роки після випуску і проведених разом канікул в Колорадо їм вдалося впритул приступить до здійснення мрії.

 Перша розробка ще НЕ народженої компанії Hewlett-Packard побачила світ в гаражі - першому «офісі» компанії. Звуковий генератор, модель 200A, був пізніше вдосконалений для продажу першому клієнтові - студії Уолта Діснея, яка використовувала генератор сигналів при показі «Фентазі», першого фільму зі стереозвуком. Завдяки такому прославлянню замовнику, справи Дейва і Білла відразу пішли в гору, вони досить швидко вибралися зі свого гаража, і це Фактично була реалізація американської мрії.


У наступні роки майбутні засновники HP продовжили вдосконалювати свій перший продукт. У підсумку 1 січня 1939 року було засновано компанію Hewlett-Packard. Прізвище Білла Хьюлетта стала першою в назві тільки по тому, що він виграв це право у Дейва, при підкидання монетки. Першим замовником компанії стала студія Уолта Діснея, яка придбала досить велику кількість осциляторів для роботи над своїм новим фільмом «Фантазія» (кожен осцилятор, Проданий компанії Disney коштував трохи більше 70 доларів).
 
Варто відзначити, що за цей час Білл і Дейв розробили ще безліч різних пристроїв, які володіли різним ступенем успіху (зазвичай провалювалися): різні контролери для управління двигунами, спеціальні пристрої, що використовувалися для контролю над порушниками правил в грі кегельбан і багато іншого.
 
Великий поштовх розвитку компанії дала Друга світова війна. У цей час HP цілком і повністю займається виконанням від державних замовлень, що надходять з міністерства оборони. Звичайно, отримаємо ці замовлення було далеко не так просто, як може здатися. Неоціненну допомогу засновникам HP зробив професор зі Стенфорда Фредерік Терман, Який ще довгий час буде консультувати компанію. До речі, саме Терман був тією людиною, Який до всього іншого допоміг Хьюлетт і Паккард Отримати перші кредити, які були необхідні для подальшої роботи компанії.
 

Ривок
 

 Ключовим моментом для Hewlett-Packard стало закінчення війни. У ці роки більшість підприємств, зайнятих виконанням від державних замовлень стала займатися скороченням штату. Майже всі, крім HP, яка в цей час нанимало кращих інженерів. У компанії вирішили, що зможуть досягти успіху, найнявши кращих з кращих, і забезпечивши їх роботою, яку вони будуть дійсно любить. При цьому в HP не робили ставок на якісь конкретні проекти. Компанія відразу ж займалася розробкою широкого спектру рішень.
 
Всі співробітники компанії працювали в таких умовах, де вони могли, по-перше, виконувати те, що їм дійсно подобалося. По-друге, їх думка завжди враховувалося, навіть під час оформлення інтер'єру офісних приміщень. Така атмосфера в компанії в той час була унікальною. Хьюлетт і Паккард були першопрохідцем то системи управління, яка існує сьогодні в більшості компаній.

 При цьому Білл і Дейв намагалися застрахувати себе на випадок невдачі, а потім їх єдиний завод робився з таким розрахунком, щоб у разі краху його можна було досить швидко переробити в звичайний магазин. У 1957 році компанія HP виходить на фондову біржу. Рішенням керівництва багато співробітників Змогли придбати її акції за пільговими цінами. В якійсь мірі менеджмент в HP того часу нагадує сьогоднішній Google. Якщо, звичайно, зробити поправку на все те відмінності, які існують між суспільством 50-х років і сьогоднішнім.
 
У 1966 році компанією HP був представлений один з перших персональних комп'ютерів, Названий HP 2116A. Спочатку він був розроблений як пристрій, одночасно контролює різноманітні тести для зростаючого сімейства програмованих вимірювальних приладів НР.
 
2116A і до сих пір є Найбільшим механічним пристроєм, створеним НР, а також є пристроєм, в якому НР вперше використовувала інтегровані ланцюжки. Комп'ютер мав 4K магнітної пам'яті з розширенням до 32К і коштував від $ 25000 до $ 50000 в залежності від опцій. Однак, в той час особливого застосування цієї машині годі було й шукати, а потім комп'ютер був якоїсь дивиною, яка цікавили хіба що захоплених інженерів, і Деяких викладачів технічних вузів.

 Однак, хоча в ці роки і був представлений перший комп'ютер HP, головною подією стала розробка першого калькулятора. Ідея даного пристрою належала Білу Хьюлетт, Який одного разу заглянув до своїх інженерам і попросив їх зібрати щось на кшталт рахункової машинки, але щоб вона містилася в кишеню. Завдання було НЕ тривіальної, але інженери впоралися. У HP, правда, не були впевнені на всі 100 з приводу своєї нової розробки, так як тоді було абсолютно незрозуміло, а чи знадобиться людям кишенькова рахункова машинка. Знадобилася. У 1968 HP представила перший в світі настільний науковий калькулятор HP 9100A.

Програмований калькулятор міг зберігати програми на магнітних картках і давав можливість вченим здійснювати комплексні підрахунки без використання громіздких комп'ютерів. У рекламі калькулятора 9100A його називали «персональним комп'ютером». Це був перший зареєстрований випадок використання популярного сьогодні терміна. За рік було продано трохи більше 100 тисяч калькуляторів. А компанія HP увійшла в знаменитий список Fortune 500. В кінці 60-х років HP представила світу ще одну важливу розробку - першу в світі операційну систему для мікрокомп'ютерів. Крім того, в цей час вийшли удосконалені версії персонального комп'ютера компаніі.Первий калькулятор HP
Перший калькулятор HP
 Компанія процвітала. Система управління, яку зуміли організувати Білл Хьюлетт і Дейв Паккард давала свої плоди. Кращі інженери США хотіли отримати роботу в компанії HP, яка виробляли безліч унікальних продуктів. У 1972 році компанія випускає перший науковий калькулятор HP-35, перший в світі кишеньковий науковий калькулятор. Цей прилад, що містився в кишені сорочки, зробив остаточно непотрібною логарифмічну лінійку. У 2000 році організація Forbes ASAP внесла цей калькулятор в двадцятка продуктів, «які змінили світ».


 У 1977 HP представляє Наречений інструмент HP-01 - комбінацію зовнішніх годин, калькулятора і особистого календаря. Крихітний калькулятор здатний був виконувати до 3-х дюжин різних функцій і був на той час «Самим розумним» персональним калькулятором.


 Однак, мабуть, найбільш відомої компанія стала в області виробництва принтерів. На початку 80-х років їй був представлений не дуже дорогий струменевий принтер під назвою Think Jet. За ним послідував новіші й досконаліші моделі. Крім того, компанія була однією з перших представивши лазерний принтер для масового користувача.
Сьогодні HP Займає одне з лідируючих місць на ринку принтерів.

 Ще однією революційною розробкою компанії стала запропонована HP в 1986 році архітектура RISC. RISC є якусь філософію проектування процесорів. В її основі лежать обчислення зі скороченим набором команд. Суть полягає в тому, що завдяки цьому має зрости продуктивність, так як комп'ютер буде швидше справлятися з великою кількістю дрібних обчислень, ніж з одним великим.
 
Втім, перераховувати всі значущі розробки компанії Hewlett-Packard не має сенсу - їх було занадто багато.
 

Лідер ринку принтерів

 Стати провідним виробником комп'ютерів в HP не вийшло, зате компанія змогла стати головним гравцем в сфері виробництва принтерів. У 1984 році HP представила відразу два принтера, які перевернули уявлення про пресу. HP ThinkJet став одним з перших струменевих принтерів в історії. Він виявився комерційно успішний. Принтер коштував $ 495 і став першим кольоровим пристроєм друку, доступною для домашніх користувачів. Любительський сегмент HP остаточно підкорила в 1988 році, Випустивши ще дешевший струменевий принтер DeskJet.

Для професійного використання в тому ж 1984 році був запропонований лазерний принтер HP LaserJet. З анонсом HP LaserJet з'явилася альтернатива гучним і повільним матричних принтерів.

Принтер LaserJet був створений спільно з Canon і викликав справжній фурор на ринку лазерних принтерів. Модель LaserJet Classic вартістю $ 3495 стала родоначальником понад 50 різних принтерів сімейства LaserJet. Цей принтер з роздільною здатністю 300 т. / Д. друкували 8 сторінок в хвилину шрифтом Courier, мав обсяг пам'яті 128 Кб і процесор з частотою 8 МГц., А найголовніше - мав перезаправних картриджі. Такий «Опції» Тодішні лазерні принтери НЕ мав: після того як тонер закінчувався, принтер залишалося тільки викинути. Природно, нововведення HP дуже сподобалося клієнтам. Уже через два роки HP LaserJet майже повністю витіснив конкурентів. До 1988 року, через 4 роки після дебюту, продажу HP LaserJet перевалили за позначку мільйон примірників.
 
НР LaserJet 500 Plus, перший в світі лазерний принтер з подвійним лотком для паперу, був представлений в березні 1986 року. Користувачі вперше отримали можливість завантажувати два типу паперу, наприклад, друковані бланки і чисті аркуші.

 1987 був ознаменований початком продажів першого мережевого лазерного принтера HP LaserJet 2000. Тоді ж почалися поставки пристрою HP PaintJet, першої моделі з використанням кольорової системи CMYK (воно мало звичний сьогодні триколірний картридж для кольору і окремий картридж з чорним чорнилом для тексту) і першого струминного принтера для друку на звичайному папері, HP DeskJet; був випущений HP LaserJet II - перший лазерний принтер для масового ринку. Цей принтер вартістю $ 2495 став першим принтером з можливістю роздруківки сторінок в завданні порядку.

 У листопаді 1988 року НР представила принтер НР LaserJet IID - перший в світі лазерний принтер з можливістю двостороннього друку.
 Далі успіхи компанії на терені виробництва принтерів йшли по наростаючій. Принтер НР LaserJet IIP був представлений у вересні 1990 року і став першим в світі персональним принтером, вартість якого була менше $ 1000..
Також в 1990 році був представлений принтер HP LaserJet IIID, Який обзавівся власною мовою друку PCL5, істотно збільшили швидкість передачі даних, технологією Resolution Enhancement, значно підвищила якість друку, і функцією автоматичної двосторонньої друку.

 У березні 1991 року HP представила світу перший принтер з можливістю підключення до локальної мережі. Користувачі отримали можливість під'єднати свої принтери до локальної або кільцевої мережі з маркерним доступом через принт-сервер HP JetDirect.
Крім того, в 1991 році компанія випускає HP DesignJet - перший в історії широкоформатний струменевий плоттер.
 
1994 ознаменувався появою у продажу кольорового лазерного принтера HP Color LaserJet. Технології кольорового лазерного друку в той роки не було ні у одного конкурента - виробника принтерів. Пропонуючи вартість друку однієї сторінки менше 10 центів, НР Color LaserJet став вигідною Альтернативою друкарні, де роздруківка однієї кольорової сторінки обходилася в $ 1 і вище. У тому ж 1994 р HP представила перше багатофункціональний пристрій - принтер, сканер і ксерокс в одному корпусі.

У вересні 1994 року НР представила свій перший широкоформатний лазерний принтер НР LaserJet 4V, Який встановив нові стандарти ціни і швидкості для друку формату 11 "x17".

 1995 г. - рік появи бездротового друку. Родоначальником можна вважати HP Laser Jet 5P, перший принтер з можливістю друку по інфрачервоного порту. Перше струминне пристрій HP CopyJet забезпечив офіс і будинок можливістю кольорового копіювання. У цьому ж році була представлена ​​легендарна модель лазерного принтера HP LaserJet 5L з ціною менше 500 дол. (З дозволом 600х600 пікселів / дюйм).

 1996 г. - випуск другого покоління пристрою HP Color LaserJet (мільйони квітів завдяки технології Image REt 1200) і першого фотопринтера, HP DeskJet 690C (для даної моделі випускався HP Photo kit з метою друку зображень Фотографічний якості з дозволом 600х300 пікселів / дюйм).
 
У 1997 р компанія HP створює цілу серію пристроїв для друку фотографій з персонального комп'ютера. У комплекс HP Photosmart PC Photography входили цифрова фотокамера HP, принтер, фотосканер, спеціальна фотопапір HP і спеціалізоване програмне забезпечення. Весь набір можна було купити менш ніж за 900 дол. У тому ж році була представлена ​​HP JetSend - технологія, яка відповідає за взаємодію між пристроями без використання драйверів. Технологія HP Instant on була представлена ​​разом з HP LaserJet 4000, вона забезпечувала моментальний розігрів «грубки» принтера.

У квітні 1998 року HP представила НР LaserJet 3100, перше в світі багатофункціональний пристрій «все в одному», що дозволяє роздруковувати, копіювати і сканувати документи, а також відправляти факси.

 У лютому 1999 року НР представила принтер НР LaserJet 2100, перший у світі персональний лазерний принтер з високою роздільною здатністю 1200x1200 т. / Д. і без зниження швидкості друку.
 2000 г. - створення персонального лазерного багатофункціональному пристрої з функціями scan-to-web і scan-to-email. Вихід HP Business InkJet 2000 надав широкі можливості по друку кольорових документів в офісі. У даному продукті була реалізована високопродуктивна друк з роздільним чернільними картриджами і широкими головками для друку.
 
У 2002 р анонсовано більше 50 пристроїв друку і обробки зображень, включаючи висновок на ринок компактних фотопринтерів для друку фотографій формату 9х13 і 10х15 см. З'явилося перше рішення HP з широкоформатного копіювання і сканування - HP DesignJet Copier cc800ps.

 2003 г. - продано 75 млн. Принтерів HP LaserJet і, дещо пізніше, 200 млн. Струменевих принтерів HP. Також випущено компактний багатофункціональний пристрій HP PSC 1210 (160 дол.). Анонсовані технологія кольорового друку Photo Ret IV з принтерами HP Photosmart 7260/7660/7760/7960 і лазерні принтери HP вартістю менш 200 дол. (HP LaserJet 1010).

 За останні десять років відбулися як кількісні, так і якісні зміни. До кількісних можна віднести зменшення габаритів пристроїв, в першу чергу висоти, збільшення швидкості друку і числа сопел на печатающими голівці, дозволи, зменшення розмірів картриджа. До якісних - наявність вбудованого мережевого інтерфейсу, включаючи і бездротової, WiFi, оснащення сенсорним екранами, значно збільшилася кількість автономних функцій, які виконуються без ПК, в тому числі з використанням Інтернет-контенту - Web-додатки і, звичайно ж, одну з новітньої функцій - хмарну друк, HP ePrint.
 

засновникиЗасновники

 Білл Хьюлетт і Дейв Паккард - легенди Силіконової долини. Кумири Стіва Джобса. Вони завжди були разом. Жили недалеко один від одного, проводили сім'ями спільні відпустки. При цьому не можна сказати, що обидва присвячували весь свій час HP. Зовсім ні. Наприклад, Дейв Паккард з 1969 по 1971 роки був заступником секретаря Ради безпеки США. В цей же час Білл Хьюлетт приділяв багато часу поліпшенню охорони здоров'я і освіти в своїй країні.
 
 
 
 Цікаво те, що обидва засновника HP хоча і були мільярдер, але жили скромно. У них були звичайні нічим НЕ примітні будинки. Вони ніколи не купалися в розкоші. Але це і не потрібно було їм. У 1996 році Дейв Паккард покинув цей світ, а в 2001 році пішов і Білл Хьюлетт. Двоє людей - два титани, на чиїх плечах народжувалася Силіконова долина.
 

http://cms-joomla-help.com/